Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

box_sport_fotbalms_nemecko_kahn
OLIVER KAHN (Německo) - brankář

Jedině německý gólman uspěl při kritickém hodnocení Franze Beckenbauera, legendy světového fotbalu. Lepší gólman na planetě Zemi není, to je jasný výsledek tohoto mistrovství. Kahn je osobnost, kapitán reprezentace i Bayernu Mnichov – to hovoří za vše. Nic na tom nemění ani jeho hrubice z finálového duelu. 
box_sport_fotbalms_nemecko_metzelder
CHRISTOPH METZELDER (Německo) - obránce

Jedna z nastupujících hvězd fotbalu v zemi našich západních sousedů. Německá obrana dostala během šesti zápasů jediný gól. Metzelder odehrál všechno a neudělal vážnější chybu. Ve svém věku veliký talent. Pokud si udrží formu a vydrží mu zdraví, jeden ze základních kamenů budoucí německé squadry. 
box_sport_fotbalms_korea_hong mjong po
HONG MJONG-PO (Jižní Korea) - obránce

Byl na svém čtvrtém světovém šampionátu a dočkal se životního úspěchu. Jako kapitán dovedl Koreu až do semifinále. Skvěle řídil obranu, jen loučení si trochu pokazil, když chyboval při úvodním gólu Turecka. Dosud nasbíral 125 reprezentačních startů, v nichž coby zadák nastřílel devět gólů. 
box_sport_fotbalms_brazilie_cafu
CAFÚ (Brazílie) - obránce

Byl to pro něj poslední šampionát v hráčské kariéře. Těsně před mistrovstvím převzal kapitánskou pásku a byl tím správným vůdcem týmu. Stačil být všude. Obhospodařoval střed pole, stejně jako pravou část obrany. Byl prostě jedničkou. Navíc jako první hráč v historii nastoupil ke třetímu finálovém zápasu MS. 
box_sport_fotbalms_turecko_hasan sas
HASAN SAS (Turecko) - záložník

Drzý štírek na pravé straně turecké zálohy převzal na mistrovství úlohu týmového špílmachra. Místo malátného kapitána Süküra převzal vůdcovské otěže, avšak v závěru mundialu mu vyklouzly z ruky. Pro dvě žlutá napomenutí totiž nemohl nastoupit v zápase o třetí místo. 
box_sport_fotbalms_brazilie_ronaldinho
RONALDINHO (Brazílie) - záložník

Když se před začátkem šampionátu potýkala útočná kavalérie Ronaldo - Rivaldo s četnými zraněními, věřili Brazilci v umění třetího "R": Ronaldinha. A nemýlili se. Jeho výtečný výkon rozhodl čtvrtfinále s Anglií. Na mistrovství bude vzpomínat v dobrém, až na okamžik, kdy se ve čtvrtfinále odporoučel do sprch. 
box_fotbalms_nemecko_ballack
MICHAEL BALLACK (Německo) - záložník

Populární "malý Císař" zajistil německému týmu postup do finále, když svou třetí trefou na šampionátu rozvlnil tentokrát korejskou síť. Sám hráč si ale vinou dvou žlutých karet nedělní vrchol turnaje neužil. Jinak letos má za sebou opravdu vynikající sezónu v Bayeru Leverkusen i v reprezentaci. 
box_sport_fotbalms_anglie_beckham
DAVID BECKHAM (Anglie) - záložník

Podle odborníků má ze všech současných fotbalistů nejlepší kopací techniku, ženy jej považují za nejkrásnějšího muže pod sluncem a podle trenéra Erikssona je pro anglickou reprezentaci tím nejlepším kapitánem. V osmifinále řádil jako ďas. Dány vyprovodil domů dvěma přesnými přihrávkami. 
box_sport_fotbalms_senegal_diouf
EL HADJI DIOUF (Senegal) - útočník

Ačkoliv nezaznamenal na šampionátu jedinou trefu do černého, byl pro soupeřovy obrany permanentním nebezpečím. V jeho herním projevu se snoubily všechny přednosti senegalského fotbalu: rychlost, hbitost, míčová ekvilibristika. O kvalitách jednadvacetiletého útočníka věděla doposud hlavně Afrika.
box_sport_fotbalms_brazilie_ronaldo
RONALDO (Brazílie) - útočník

V listopadu 1999 ho stihla velká rána osudu: natrhl si vazy v pravém koleni a zdálo se, že fotbal pro něj zůstane nadlouho nedosažitelným. Ronaldo se však dokázal obdivuhodně vzchopit. Skvělé výkony na MS korunoval dvěma smrtícími ranami do týlu německé fotbalové hydry. 
box_sport_fotbalms_spojene staty_donovan
LANDON DONOVAN (Spojené státy) - útočník

Dravost, s jakou vtrhli američtí hráči na letošní mistrovství, a razanci, s jakou převálcovali kupříkladu Portugalce či Mexičany, snad nejlépe vystihuje postava mladého křídelního útočníka Landona Donovana. Odborníky za mořem je považován za největší talent, jaký kdy Spojené státy na poli kopané měly. 

 

Nejlepší střelci MS