Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trenér mistrů světa z Vídně se vrácí ,národní tým znovu povede Vladimír Růžička po nevydařeném mistovství světa 2008.

Vladimír Růžička se zasedání nezúčastnil, dobře věděl, že jeho jmenování nic nebráníZmíněná střetnutí budou premiérou pro nové kouče národního týmu. Hlavní trenér Vladimír Růžička se na reprezentační střídačku postaví poprvé od finále mistrovství světa 2005, Ondřej Weissmann byl asistentem Aloise Hadamczika na olympiádě 2006 v Turíně. Josef Jandač dosud u elitního týmu nikdy nepůsobil.

 

Program reprezentačních akcí v sezoně 2008-09:

Česká republika "A"

 

  • 3. září 2008: přátelský zápas Česká republika - Francie (Břeclav)
  • 4. září 2008: přátelský zápas Česká republika - Francie (Brno)
  • 4. listopadu 2008: přátelský zápas Česká republika - Slovensko (Praha)
  • 6. - 9. listopadu 2008: Karjala Cup ve Finsku (Helsinky)
  • 18. prosince 2008: utkání Švédsko - Česká republika (Channel One Cup)
  • 18. - 21. prosince 2008: Channel One Cup v Rusku (Moskva)
  • 5. února 2009: utkání Česká republika - Finsko (LG Games)
  • 5. - 8. února 2009: LG Games ve Švédsku (Stockholm)
  • 4. dubna 2009: utkání Slovensko - Česká republika
  • 5. dubna 2009: utkání Slovensko - Česká republika
  • 10. dubna 2009: utkání Německo - Česká republika
  • 11. dubna 2009: utkání Německo - Česká republika
  • 16. - 19. dubna 2009: Česká pojišťovna Cup (bude upřesněno)
  • Duben 2009: Mistrovství světa ve Švýcarsku (Bern, Kloten)

     

     Historická tabulka medailistů na mistrovství světa

     

    Poř. Tým   zlato  stříbro  bronz

      1. Kanada                     24       12       10
    2. Rusko (včetně SSSR) 24  8  7
    3. Česko (včetně ČSSR, ČSFR) 11  13  19
    4. Švédsko  8  18  14
    5. USA  2   9   5
    6. Finsko  1  6   3
    7. Velká Británie  1  2  2
    8. Slovensko  1  1   1
    9. Německo  0  2  2
    10. Švýcarsko  0  1  8
    11. Rakousko  0  0   2
    Obrazek
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    Mistři světa 2005
     
     
     Umístění české reprezentace na MS
     
     

    1. MS 1920 (Belgie, Antverpy)- 3. ČSR

    2. MS 1924 (Francie, Chamonix)- 5. - 6. ČSR a Francie,

    3. MS 1928 (Švýcarsko, St.Moritz)- 5. - 7. ČSR, Francie a Rakousko,

    4. MS 1930 (Francie, Chamonix)- 6. - 9. ČSR, Maďarsko, Japonsko a Francie,

    5. MS 1931 (Polsko, Krynica)- 5. ČSR,

    6. MS 1932 (USA, Lake Placid)
    1. Kanada, 2. USA, 3. Německo, 4. Polsko

    7. MS 1933 (ČSSR, Praha) -3. ČSR,

    8. MS 1934 (Itálie, Milano)- 5. ČSR

    9. MS 1935 (Švýcarsko, Davos)-4. ČSR

    10. MS 1936 (Německo, Carmisch / Partenkirchen)-4. ČSR

    11. MS 1937 (Velká Británie, London) - 6. ČSR,

    12. MS 1938 (ČSSR, Praha) - 3. ČSR

    13. MS 1939 (Švýcarsko, Basilej / Curych) - 4. ČSR

    14. MS 1947 (ČSSR, Praha)-1. ČSR

    15. MS 1948 (Švýcarsko, St.Moritz) - 2. ČSR

    16. MS 1949 (Švédsko, Stockholm)-1. ČSR

    17. MS 1950 (Velká Británie, London)
    1.Kanada, 2. USA, 3. Švýcarsko,
    ČSR nehrála z politických důvodů

    18. MS 1951 (Francie, Paris)
    1. Kanada, 2. Švédsko, 3. Švýcarsko, 4. Norsko, 5. Velká Británie, 6. USA, 7. Finsko, 8. Itálie, 9. Francie, 1O. Nizozemsko, 11. Rakousko, 12. Belgie, 13. Jugoslávie

    19. MS 1952 (Norsko, Oslo)- 4. ČSR

    20. MS 1953 (Švýcarsko, Curych - Basilej)-  4. ČSR (Tým odstoupil pro národní smutek)

    21. MS 1954 (Švédsko, Stockholm)- 4. ČSR

    22. MS 1955 (NSR, Krefeld - Düsseldorf - Dortmunt - Köln)- 3. ČSR

    23. MS 1956 (Itálie, Cortina dAmpezzo)- 5. ČSR

    24. MS 1957 (SSSR, Moscow)-  3. ČSR

    25. MS 1958 (Norsko, Oslo)- 4. ČSR

    26. MS 1959 (ČSSR, Bratislava - Ostrava - Brno - Kladno - Kolín - Praha) -3. ČSR

    27. MS 1960 (USA, Squaw Valley)-  4. ČSR

    28. MS 1961 (Švýcarsko, Geneva - Lausanne)- 2. ČSSR

    29. MS 1962 (USA, Colorado Springs - Denver)
    1. Švédsko, 2. Kanada, 3. USA, 4. Finsko, 5. Norsko, 6. NSR, 7 Švýcarsko, 8. Velká Británie, 9. - 10. Norsko

    30. MS 1963 (Švédsko, Stockholm) - 3. ČSSR

    31. MS 1964 (Rakousko, Innsbruck)  -3. ČSSR

    32. MS 1965 (Finsko, Tampere/Pori)  -2. ČSSR

    33. MS 1966 (Jugoslávie, Ljublana) -2. ČSSR

    34. MS 1967 (Rakousko, Wien)-4. ČSSR

    35. MS 1968 (Francie, Grenoble)- 2. ČSSR

    36. MS 1969 (Švédsko, Stockholm)- 3. ČSSR

    37. MS 1970 (Švédsko, Stockholm) -3. ČSSR

    38. MS 1971 (Švýcarsko, Bern - Geneva) - 2. ČSSR

    39. MS 1972 (ČSSR, Praha)-1. ČSSR

    40. MS 1973 (SSSR, Moskva) - 3. ČSSR

    41. MS 1974 (Finsko, Helsinki) -2. ČSSR

    42. M9 1975 (NSR, München - Düsseldorf) -2. ČSSR

    43. M9 1976 (Polsko, Katovice)-1. ČSSR

    44. MS 1977 (Rakousko, Wien)-1. ČSSR

    45. MS 1978 (ČSSR, Praha)-  2. ČSSR

    46. MS 1979 (SSSR,Moskva) - 2. ČSSR

    47. MS 1981(Švédsko,Stockholm-Goteborg )-  3. ČSSR

    48. MS 1982 (Finsko, Tampere - Helsinky) - 2. ČSSR

    49. MS 1983 (NSR, Dusseldorf - Dortmund - München)- 2. ČSSR

    50. MS 1985 (ČSSR, Praha)-1. ČSSR

    51. MS 1986 (SSSR, Moscow)- 5. ČSSR

    52. MS 1987 (Rakousko, Wien) - 3. ČSSR

    53. MS 1989 (Švédsko, Stockholm)  -3. ČSSR.

    54. MS 1990 (Švýcarsko, Bern/- Fribourg)-3. ČSFR

    55. MS 1991 (Finsko, Turku/Tampere/Helsinky) - 6. ČSFR

    56. MS 1992 (ČSSR, Praha/Bratislava) - 3. ČSFR

    57. MS 1993 (NSR, Dortmund/München) - 3. Česká rep.

    58. MS 1994 (Itálie, Canazei/Bolzano/Milano)-7. Česká rep.

    59. MS 1995 (Švédsko, Stockholm/Gavle)-4. Česká rep.

    60. MS 1996 (Rakousko, Wien)-1. Česká rep.

    61. MS 1997 (Finsko, Helsinki/Tampere) - 3. Česká rep.

    62. MS 1998 (Švýcarsko, Curych/Basilej) - 3. Česká rep.

    63. MS 1999 (Norsko, Oslo, Hamar, Lillehammer)-1. Česká rep.

    64. MS 2000 (Rusko, Petrohrad)-1. Česká rep., 2. Slovensko,

    65. MS 2001 (Německo, Hannover - Kolín n. Rýnem )-1. Česko, 7. Slovensko

    66. MS 2002 (Švédsko, Göteborg - Jönköping - Karlstad)-1. Slovensko,  5. Česko,

    67. MS 2003 (Finsko, Helsinky, Turku, )- 3. Slovensko, 4. Česká republika,

    68. MS 2004 (Česká republika, Praha, Ostrava)-  4. Slovensko, 5. Česká republika,

    69. MS 2005 (Rakousko, Vídeň, Innsbruck)-1. Česká republika,  5. Slovensko,

    70. MS 2006 (Lotyšsko, Riga)- 2. Česká republika,  8. Slovensko,

    71. MS 2007 (Rusko, Moskva)- 6. Slovensko, 7. Česká republika,

     

    Nejlepší střelci MS

     

      

    • 1954: Galand (Kanada) 16 gólů.
    • 1955: Vl. Bubník (ČSR) 17 gólů.
    • 1956: Theberge (Kanada) 12 gólů.
    • 1957: Bobrov (SSSR) 13 gólů.
    • 1958: McKenzie (Kanada) 12 gólů.
    • 1959: Berenson (Kanada) 9 gólů.
    • 1960: Lundvall (Švédsko)gólů 9 
    • 1961: McLeod (Kanada) 10 gólů.
    • 1962: N. Nilsson (Švédsko) 12 gólů.
    • 1963: Dolana (ČSSR) a Staršinov (SSSR) oba 8 gólů.
    • 1964: Tumba Johansson (Švédsko) 8 gólů.
    • 1965: Jiřík (ČSSR) 8 gólů
    • 1966: Staršinov (SSSR) 11 gólů.
    • 1967: Polupanov a Firsov (oba SSSR) 11 gólů.
    • 1968: Firsov (SSSR) 11 gólů.
    • 1969: Firsov (SSSR) 10 gólů.
    • 1970: Malcev (SSSR) 15 gólů.
    • 1971: Malcev a Firsov (oba SSSR) 11 gólů.
    • 1972: Vikulov (SSSR) 12 gólů.
    • 1973: Petrov (SSSR) 18 gólů.
    • 1974: Nedomanský (ČSSR) a Kapustin (SSSR) 10 gólů.
    • 1975: Lundström (Švédsko), Petrov, Šalimov a Jakušev (všichni SSSR) 9 gólů.
    • 1976: Martinec, J. Novák a Nový (všichni ČSSR) 9 gólů.
    • 1977: Michajlov (SSSR) 12 gólů.
    • 1978: Dionne (Kanada), Balderis a Michajlov (oba SSSR) 9 gólů.
    • 1979: Makarov (SSSR) 8 gólů.
    • 1981: Höfner (NSR) 9 gólů.
    • 1982: Barber (Kanada) a Šalimov (SSSR) 8 gólů.
    • 1983: Lála (ČSSR), a Makarov (SSSR) 9 gólů.
    • 1985: Järvenpää (Finsko) a Makarov (SSSR) 9 gólů.
    • 1986: Steen (Švédsko) a Erickson (USA) 8 gólů.
    • 1987: Krutov (SSSR) 11 gólů.
    • 1989: Bellows (Kanada) 8 gólů.
    • 1990: Chomutov (SSSR) 11 gólů.
    • 1991: Sundin (Švédsko) a Ruuttu (Finsko) 7 gólů.
    • 1992: Varvio (Finsko) 9 gólů.
    • 1993: E. Lindros (Kanada) 11 gólů.
    • 1994: Svensson (Švédsko) 8 gólů.
    • 1995: Berezin (Rusko) 7 gólů.
    • 1996: Perreault (Kanada) 6 gólů.
    • 1997: M. Procházka, Vůjtek (oba Česká republika) a Dubé (Francie) 7 gólů.
    • 1998: Bělohlav, Patera (oba Česká republika), a Forsberg (Švédsko) 6 gólů.
    • 1999: Jašin (Rusko) 8 gólů.
    • 2000: Šatan (Slovensko) 10 gólů.
    • 2001: S. Kapanen (Finsko 7 gólů.
    • 2002: Bondra (Slovensko) 7 gólů.
    • 2003: Selänne (Finsko) 8 gólů.
    • 2004: Heatley (Kanada) 8 gólů.
    • 2005: Nash (Kanada) 9 gólů
    • 2006: Crosby (Kanada) 8 gólů
    • 2007: Morozov (Rusko) 8 gólů

     

     

    AL Stars MS

     

     

    • 1961: Martin - H. Smith, Sly - Legace (Kanada), B. Majorov (SSSR), Vlach (ČSSR)
    • 1962: Häggroth (Švédsko) - H. Smith, Douglas (Kanada) - Nilsson, Sterner (Švédsko), McLeod (Kanada)
    • 1963: Svensson (Švédsko) - H. Smith (Kanada), Ragulin (SSSR) - Tambellini (Kanada), Mild (Švédsko), Vlach (ČSSR)
    • 1964: Martin - Seiling (Kanada), Ragulin - Jakušev (SSSR), Černý (ČSSR), Bourbounnais (Kanada)
    • 1965: Dzurilla (ČSSR) - Ragulin (SSSR), Tikal (ČSSR) - Almětov (SSSR), Jiřík (ČSSR), Loktěv (SSSR)
    • 1966: Martin - Begg (Kanada), Ragulin (SSSR) - Huck (Kanada), Alexandrov, Loktěv (SSSR)
    • 1967: Wetzel (USA) - Brewer (Kanada), Ragulin (SSSR) - Almětov, Alexandrov, Firsov (SSSR)
    • 1968: Broderick (Kanada) - Svedberg (Švédsko), Suchý (ČSSR) - Huck (Kanada), Ševčík (ČSSR), Firsov (SSSR)
    • 1969: Dzurilla (ČSSR) - Svedberg (Švédsko), Suchý - Nedomanský (ČSSR), Sterner (Švédsko), Firsov (SSSR)
    • 1970: Holmqvist - Svedberg (Švédsko), Suchý - Nedomanský (ČSSR), Malcev, Firsov (SSSR)
    • 1971: Holeček - Suchý (ČSSR), Koskela (Finsko) - Malcev, Firsov, Vikulov (SSSR)
    • 1972: Holeček - Machač, Pospíšil (ČSSR) - Malcev, Vikulov, Charlamov (SSSR)
    • 1973: Holeček (ČSSR) - B. Salming (Švédsko), Gusev - Michajlov, Petrov, Charlamov (SSSR)
    • 1974: Larsson - Sjöberg (Švédsko), Vasiljev (SSSR) - Martinec, Nedomanský (ČSSR), Jakušev (SSSR)
    • 1975: Treťjak - Vasiljev (SSSR), Marjamäki (Finsko) - Petrov, Jakušev (SSSR), Martinec (ČSSR)
    • 1976: Holeček (ČSSR) - Waltin (Švédsko), Pospíšil - Martinec, Nový (ČSSR), Charlamov (SSSR)
    • 1977: Högosta (Švédsko) - Pospíšil (ČSSR), Vasiljev - Petrov, Balderis (SSSR), Martinec (ČSSR)
    • 1978: Holeček - Bubla (oba ČSSR), Fetisov - Malcev, Kapustin (SSSR), Hlinka (ČSSR)
    • 1979: Treťjak (SSSR) - Bubla (ČSSR), Vasiljev (SSSR) - Michajlov, Petrov, Charlamov (SSSR)
    • 1981: Lindmark (Švédsko) - Vasiljev (SSSR), Robinson (Kanada) - Makarov, Malcev, Kapustin (SSSR)
    • 1982: Králík (ČSSR) - Fetisov, Kasatonov - Makarov (SSSR), Gretzky, Barber (Kanada)
    • 1983: Treťjak - Fetisov, Kasatonov - Makarov, Larionov, Krutov (SSSR)
    • 1985: Králík (ČSSR) - Fetisov, Kasatonov (SSSR) - Makarov (SSSR), Růžička (ČSSR), Krutov (SSSR)
    • 1986: Lindmark (Švédsko) - Fetisov, Kasatonov - Makarov, Larionov, Krutov (SSSR)
    • 1987: Hašek (ČSSR) - Fetisov (SSSR), Kiessling (NSR) - Makarov (SSSR), G. Truntschka (NSR), Krutov (SSSR)
    • 1989: Hašek (ČSSR) - Fetisov (SSSR), Eldebrink (Švédsko) - Makarov, Bykov (SSSR), Yzerman (Kanada)
    • 1990: Hašek (ČSFR) - Tatarinov, Fetisov - Chomutov (SSSR), Reichel (ČSFR), Yzerman (Kanada)
    • 1991: Burke (Kanada) - Fetisov, Kasatonov (SSSR) - Kurri (Finsko), Rundqvist (Švédsko), Kamenskij (SSSR)
    • 1992: Ketterer - Jutila (Finsko), Musil (ČSFR) - Varvio (Finsko), Hrbek (ČSFR), Sundin (Švédsko)
    • 1993: Bříza (Česká republika) - Manson (Kanada), Bjakin (Rusko) - Renberg (Švédsko), E. Lindros (Kanada), Dahlén (Švédsko)
    • 1994: Ranford (Kanada) - Jutila (Finsko), Svensson (Švédsko) - Kurri, Koivu (Finsko), Kariya (Kanada)
    • 1995: Turek (Česká republika) - Jutila (Finsko), Sjödin (Švédsko) - Lehtinen, Koivu, Peltonen (Finsko)
    • 1996: Turek - M. Sýkora (Česká republika), Žitnik (Rusko) - Vejvoda, Reichel (Česká republika), Kariya (Kanada)
    • 1997: Salo (Švédsko) - Blake (Kanada), Numminen (Finsko) - Vůjtek (Česká republika), Nylander (Švédsko), M. Procházka (Česká republika)
    • 1998: Salo (Švédsko) - Karalahti (Finsko),Kučera(Česká republika Forsberg, Sundin (Švédsko), Peltonen (Finsko)
    • 1999: Salo (Švédsko) - Karalahti (Finsko), Kubina (Česká republika) - Selänne, Koivu (Finsko), Ručinský (Česká republika)
    • 2000: Čechmánek - M. Sýkora (oba Česká republika), Nummelin (Finsko) - Šatan (Slovensko), Dopita, Vlasák (oba Česká republika)
    • 2001: Hnilička (Česká republika) - Nummelin (Finsko), Johnsson (Švédsko) - S. Kapanen (Finsko), Reichel, Ručinský (oba Česká republika)
    • 2002: Sokolov (Rusko) - Lintner (Slovensko), Rhodin (Švédsko) - Šatan (Slovensko), Hagman (Finsko), Bondra (Slovensko)
    • 2003: Burke - Bouwmeester (oba Kanada), Višňovský (Slovensko) - Forsberg, Sundin (oba Švédsko), Heatley (Kanada)
    • 2004: Lundqvist (Švédsko) - Chára (Slovensko), Tarnström - Peltonen (oba Finsko), Heatley (Kanada), Jágr (Česká republika)
    • 2005: Vokoun (Česká republika) - Kronwall (Švédsko), Židlický (Česká republika) - Nash, Thornton (oba Kanada), Jágr (Česká republika)
    • 2006: Mezin (Bělorusko) - Nummelin (Finsko), Kronvall (Švédsko) - Crosby (Kanada), Výborný (Česká republika), Ovečkin (Rusko)
    • 2007: Lehtonen - Nummelin (oba Finsko), A.Markov - Morozov, Malkin (všichni Rusko), Nash (Kanada)

     

  •  
  •  

     

  •