Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Vokoun

 


 

Tento rodák z Karlových Varů (narozen 2. července 1976) patří mezi naše top gólmany. Do NHL naskočil v sezoně 2000/2001 za tým Nashville Predators. V tomto celku vydržel až do roku 2007, kdy odešel do svého současného působiště, týmu Florida Panthers. Tomáš Vokoun se může pyšnit i zlatou medailí z MS 2005 v Rakousku.
Na videu je zachycen při hromadné bitce celků Predators a Flames v roce 2007. Tomáš si to rozdal s brankářem Mikka Kiprusoffem. Jejich souboj může působit trochu neohrabaně, není se však čemu divit, když si představíte, jak těžkou výstroj na sobě oba gólmani mají. Tomáš Vokoun ukázal, že není jen skvělý v brance, ale dokáže rozdat i pár pěkně tvrdých ran.

 

 

 

 


Roy junior ve stopách svého otce

 

Syn legendárního brankáře Paticka Roye Jonathan se popral. Kouč Patrick Roy po utkání reportérům řekl, že bitce svých hráčů nemohl nijak zabránit. Tiskem proběhlo, že otec svého syna na druhého brankáře vědomě poslal. V rozhovoru po zápase však mladý Roy naopak uvedl, že ho otec nabádal, aby byl klidný a do brankáře se pustil jen ze svého vlastního rozhodnutí. Jaký

 

Jágr vs Ruutu


Stalo se to na Olympijských hrách v Turíně (2006). Na tomto šampionátu jsme nakonec v souboji o bronzové medaile porazili Rusy. Velkou událostí byl ale zákrok Jarka Ruutua na českou hvězdu - Jaromíra Jágra. Ruutu jej likvidačním zákrokem narazil na mantinel a Jágr z ledu odjíždí s rozbitou hlavou. Ruutu byl sice vyloučen do konce zápasu, ale Jaromíra Jágra svým zákrokem vyřadil i z několika zápasů následujících.

 

 


Bitka hned v první vteřině

 

Velmi kuriózní začátek mělo utkání mezi celky Chicago Blackhawks a Vancouver Canucks. Hned po vhození úvodního buly se do sebe pustili Adam Burish (Chicago) a Byron Ritchie (Vancouver). Šlo o velmi ostrou bitku. Na hráčích bylo vidět, že jsou čerství a plní energie. Jen škoda, že rozhodčí bitku tak brzy ukončili. Souboj nemá vítěze - spravedlivá remíza.

 


Hromadná bitka

 

V polovině zápasu za stavu 2:0 pro Rangers se strhla potyčka, do které se zapojily téměř všichni hráči na ledě. Na šarvátku bude nerad vzpomínat především rozhodčí Dapuzza, který po srážce s obráncem Rangers Tjutinem zůstal ležet na ledě se zlomeným nosem. Jaromír Jágr si na své konto opět nepřipsal ani bod. Pokud jeho výkony budou pokračovat ve stejném duchu, je jeho další budoucnost v celku Rangers značně nejistá, což je pro českého fanouška nepřijemné zjištění, vzhledem k tomu, že příští ročník NHL zahajují právě Rangers zápasem v Praze.

 

Jaroslav ŠpačekJeden z našich nejúspěšnějších hokejistů (trojnásobný mistr světa, olympijský vítěz z Nagana) se narodil 11. února 1974 v Rokycanech. Do NHL odchází už jako poměrně zkušený 23letý hokejista. Začíná na Floridě, ale vystřídá i jiné celky (Chicago, Columbus, Edmonton). V současnosti válí za Buffalo Sabres. Jaroslav Špaček mezi bitkaře nepatří. Na tomto videu je zákeřně napaden zezadu obráncem týmu Nashville Predators - Scottem Nicholem. Kaberle neměl ani tušení o záměrech centra Predátorů a po nečekané ráně končí na ledě. Naštěstí mu spoluhráči brzy přispěchají na pomoc v čele s gólmanem Bironem.