Jdi na obsah Jdi na menu
 


 České All stars podle World Online[14.května] - Za český tým nastoupilo na šampionátu 22 hráčů. World Online pro vás vybral pět nejplatnějších, po jednom na každém postu.

MILAN HNILIČKA - brankář - klub: Atlanta Trashers
Jasná jednička týmu. Svoji šanci chytil za pačesy a nevydařenou sezónu dokázal zvrátit. Ačkoliv u českého celku dvojnásobně platí slova o týmovém duchu, Hnilička se nejvíce přičinil o zlato. Sedmadvacetiletý gólman odehrál na šampionátu 540 minut.

PAVEL KUBINA - obránce - klub: Tampa Bay Lightning
Plnil nezastupitelnou roli bijce a ochránce slabých. Když bylo potřeba, rozdal pár ran a zjednal pro své spoluhráče respekt. Takový hráči národnímu týmu dlouho chyběli. Je mu 23 let a zůstává velkým příslibem pro budoucnost. Bez tří centimetrů dvoumetrový pořízek odehrál na mistrovství všechny zápasy.

RADEK MARTÍNEK - obránce - klub: České Budějovice
Při nominaci nebyl za hvězdu. Na tu se společně se svým kolegou Pilařem vypracoval v průběhu šampionátu. V plus-minus bodech byl druhý nejlepší ze všech hráčů na mistrovství. Při pobytu na ledě inkasoval až v posledním, finálovém zápase. Byl spolehlivý, nedopustil se žádného faulu. Pravý opak Kubiny. Jediný společný rys - mládí.

VIKTOR UJČÍK - levé křídlo - klub: Slavia Praha
Do All stars ho vyneslo skvostné semifinále. Dal gól a proměnil rozhodující nájezd. Na stejné místo by si nominaci zasloužil i zlatý střelec David Moravec. Ujčík byl do posledního zápasu ve hře o nejlepšího střelce šampionátu. Nakonec skončil se šesti zářezy na druhém místě.

ROBERT REICHEL - centr - klub: Litvínov
Kapitán, jak se patří! Znovu dovedl tým ke zlatým medailím. Vedl první útok a ještě stačil soupeřit o prvenství v kanadském bodování, leč neúspěšně. Po jeho boku vyrostli Dvořák a Ručinský. Jeho přínos byl nejen na ledě, ale tradičně i mimo hrací plochu. Hvězda světového formátu! Na postu centra však nelze opomenout další osobnost - Petr Čajánek se stal zřejmě největším překvapením českého týmu.

box_ms2001_hokej_repre
[Martin Procházka]
MARTIN PROCHÁZKA - pravé křídlo - klub: Vítkovice
Osmadvacetiletý útočník patří k těm zkušenější z Augustova letošního výběru. Přestože je hvězda, neostýchá se dělat "černou" práci a pro své spoluhráče vypracovává prostor. Přesně tak to ukázal při rozhodujícím okamžiku finále, kdy Moravcovi odtáhl beka a vydláždil mu cestu ke slávě. Dal čtyři góly, ale jeho práce přinesla další tři góly.

Oficiální All stars s převahou Čechů

Tři čeští hokejisté - brankář Milan Hnilička a útočníci Robert Reichel s Martinem Ručinským - se vešli do All stars týmu mistrovství světa v Hannoveru, který volí akreditovaní novináři.

HNILIČKA (ČR) - Nummelin (Fin.), Johnsson (Švéd.) - S. Kapanen (Fin.), REICHEL, RUČINSKÝ(oba ČR)

Hnilička kraloval šampionátu

Milan Hnilička byl vyhlášen direktoriátem turnaje nejlepším brankářem mistrovství světa v Německu a stal se tak devátým českým gólmanem, jemuž se tohoto ocenění dostalo.
Nejlepší brankář: Milan Hnilička (ČR)
Nejlepší obránce: Kim Johnsson (Švédsko)
Nejlepší útočník: Sami Kapanen (Finsko)

 

Statistika MS 2001

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář